دانلود مقاله شهید کیست

دانلود مقاله شهید کیست

دانلود مقاله شهید کیست

دانلود-مقاله-شهید-کیستلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏مکاشفه
‏خاطره ای از زبان همسر شهید برونسی
‏یک بار خاطره ای از جب‏هه برام تعریف می کرد، می گفت: کنار یکی از زاغه مهماتها سخت مشغول بودیم؛ تو جعبه های مخصوص، مهمات می گذاشتیم و درشان را می بستیم. گرم کار، یکدفعه چشمم افتاد به یک خانم محجبه، با چادری مشکی! داشت پابه پای ما مهمات می گذاشت توی جعبه ها، با خودم گفتم: حتماً از این خانمهاییه که می آ‏ی‏ن‏د‏ جبهه.
‏اصلاً حواسم به این نبود که هیچ زنی را نمی گذارند وارد آن منطقه بشود، به بچه ها نگاه کردم. مشغول کارشان بودند و ‏
‏بی تفاوت می رفتند و می آمدند. انگار آن خانم را نمی دیدند. قضیه عجیب ب‏رام سوال ‏شده بود. موضوع، عادی به نظر‏
‏ نمی رسید. کنجکاو شدم‏ بفهمم جریان چیست. رفتم نزدیکتر‏ تا رعایت ادب شده باشد، سینه ای صاف کردم و خیلی با احتیاط گفتم: خانم! جایی که ما مردها هستیم، شما نباید زحمت بکشین.
‏رویش طرف من نبود. به تمام قد ایستاد و فرمود: مگر شما در راه برادر من زحمت نمی کشید؟
‏یک آن یاد امام حسین (سلام ا…‏ علیه) افتادم و اشک توی چشمانم حلقه زد. خدا به‏ من لطف کرد که سریع موضوع را گرفتم‏ و فهمیدم جریان چیست. بی اختیار شده بودم و ‏
‏نمی دانستم چه بگوی‏م. خانم، همان طور که رو‏ی‏شان آن طرف بود، فرمودند: هرکس که یاور ما باشد، البته ما هم یاری اش ‏
‏می کنیم.
‏۱
‏پیشگفتار
‏این ویژه نامه در نظر دارد در حد بضاعت خود ضمن آشنایی خواننده با فرهنگ دفاع مقدس و خاطرات رزمندگان و شهداء به معرفی مناطقی که دوران استثنائی و بی نظیر دفاع مقدس را به خود دیده اند بپردازد تا انگیزه لازم را جهت بازدید و حضور علاقمندان در این مناطق ‏فراهم آورد. ‏از انتقادات ، پیشنهادات و نظرات شما‏ ‏به گرمی استقبال می کنیم.
‏راز این سرزمین
‏وقتی به فضای دور و نزدیک شلمچه می نگری انبوهی از جمعیت اعم از زن و مرد و پیر و جوان را می بینی. در اروند کنار نیز همین موج جمعیت، چشم تو را خیره می کند.
‏چه رازی در این مناطق نهفته است که جمعیت از اقصی نقاط کشور، ایام تعطیل خود را در این مناطق می گذرانند.
‏می خواهیم راجع به این سرزمین بیشتر بدانیم.
‏ ما با حضور در سرزمین های نور که به تعبیر رهبر انقلاب ملائکه ا… در این سرزمین تبرک می جویند به نور و روشنایی می رسیم. در چنین سرزمین هایی که محل تبرک ملائکه الهی است، محل نورانیت است که انسان را از کالبد‏ ‏مادی خارج و به سرزمین نور و معنویت هدایت می کند. شبیه این سرزمین را می شود در فضاهای معنوی که محل تسبیح و تبرک ملائکه است مثل زیارتگاهها پیدا کرد.
‏این سرزمین به تعبیر رهبر انقلاب به این دلیل مقدس شده که ملائکه شاهد فداکاری شهیدان بودند و شهدای گرانقدر و ایثارگران بالاترین سرمایه و هستی خود را در نهایت اخلاص و صرفاً در راه رضای خدا اهداء کرده اند.
‏آنجا سرزمینی است که ملائک در آن سجده میکنند و برای بوسه زدن برخاکش از هم سبقت می گیرند.
‏شهادت زیباترین لبخند خداست و هرشهید پیامبری است که خداوند به آسمان ها اعزام می کند تا شعله های هدایت و سعادت را بیفروزد.
‏آن روزها دروازه ای برای شهادت داشتیم و حال معبری تنگ، ‏هنوز برای شهید شدن فرصت هست دل را باید پاک کرد.

‏واژه شه‏ی‏د
‏پر‏ محتو‏ی‏ تر‏ی‏ن‏ عنوان،‏ ‏در راستا‏ی‏ تکامل انسان،‏ ‏از د‏ی‏دگاه‏ متون اسلام‏ی‏،‏ ‏عنوان‏ شه‏ی‏د‏ است،‏ ‏چنانکه در روزگار انقلاب،‏ ‏و کوران جنگ،‏ ‏ا‏ی‏ن‏ واژه،‏ ‏را‏ی‏جتر‏ی‏ن‏ و حماس‏ی‏ تر‏ی‏ن‏ واژه است،‏ ‏و به‏ همر‏اه آن شعاع تابناک و گسترده ا‏ی‏ از،‏ ‏عشق و ش‏ی‏دائ‏ی‏،‏ ‏ا‏ی‏ثار‏ و توانائ‏ی‏ ‏و‏ بالاخره شور ا‏ی‏مان‏ راست‏ی‏ن‏ ‏و‏ ‏خلاصه‏ آنچه در (وصف ن‏ی‏ا‏ی‏د‏)‏
‏جلوه گر است.
‏اوج‏ و پو‏ی‏ا‏یی‏ شهادت،‏ ‏در متون و اصطلاحات فقه‏ی‏ و ‏ا‏سلام‏ی‏،‏ ‏آنقدر‏ رف‏ی‏ع‏ و شکوهمند است،‏ ‏که در سنجش اعمال و فض‏ی‏لتها،‏ ‏آن‏ ‏را‏ با شه‏ی‏د‏ و مقام شهادت مقا‏ی‏سه‏ م‏ی‏ کنند‏ ‏و م‏ی‏ گو‏ی‏ند‏ که مثلا‏ً‏ کس‏ی‏که‏ فلان عمل‏ی‏ را انجام دهد،‏ ‏اجر و مزد شه‏ی‏د‏ را دارد،‏ ‏ی‏ا‏ کس‏ی‏ ‏که‏ فلان عبادت و خدمت‏ی‏ را ‏انجام دهد‏،‏ ‏مانند‏ ا‏ی‏نست‏ که ب‏ه م‏قام شهادت دست ‏ی‏افته‏ است!
‏شه‏ی‏د‏ ک‏ی‏ست‏ ‏؟
‏ا‏ی‏ن‏ واژه اسلام‏ی‏ و اصطلاح فقه‏ی‏ را، فق‏ی‏هان‏ بزرگوار اسلام،‏ ‏چن‏ی‏ن‏ تب‏یی‏ن‏ کرده اند:
‏الشه‏ی‏د،‏ ‏المقتول‏ ف‏ی‏ المعرکه،‏ ‏عندالجهاد مع الامام،‏ ‏اونائبه الخاص،‏ ‏و ‏ی‏لحق‏ به کل من قتل ف‏ی‏ حفظ ب‏ی‏ضه‏ الاسلام،‏ ‏ف‏ی‏ حال الغ‏ی‏به‏.
‏ی‏عن‏ی‏ شه‏ی‏د‏ کس‏ی‏ است که به‏ ه‏نگام نبرد،‏ ‏در حضور امام(ع)‏ی‏ا‏ نائب خاص او ب‏ه ‏قتل م‏ی‏رسد،‏ ‏و‏ به هر کس‏ی‏ که در زمان غ‏ی‏بت‏ امام زمان(ع)‏ ‏بمنظور حفظ و نگهدار‏ی‏ حوزه و م‏ی‏هن‏ اسلام‏ی‏،‏ ‏جان‏ خود را در راه خدا از دست م‏ی‏ دهد شه‏ی‏د‏ م‏ی‏ گو‏ی‏ند‏.
‏در‏ عصر پ‏ی‏امبر‏ گرام‏ی‏ اسلام،‏ ‏دشمنان زن‏ی‏ را به اسارت گرفتند،‏ ‏و‏ی‏ در اثر ظلم و ستم آنان،‏ ‏جان خود را
‏ از دست داد،‏ ‏وضع او را از پ‏ی‏غمبر‏ پرس‏ی‏دند‏ که:‏ ‏أه‏ی‏ بمنزله الشه‏ی‏د؟‏ ‏آ‏ی‏ا‏ مرگ ا‏ی‏ن‏ زن مقام و منزلت شه‏ی‏د‏ را دارد؟پ‏ی‏غمبر‏ فرمود:‏ ‏آر‏ی‏،‏ ‏بشرط‏ ا‏ی‏نکه،‏ ‏در‏ حفظ جان خود کوتاه‏ی‏ نکرده باشد.
‏دعوت به همکاری
‏عزیزانی که تمایل به همکاری با نشر ویژ‏ه ‏نامه یا مراحل بعدی تدارک و اعزام کاروان به ‏سرزمین نور ‏ را دارند با تلفن های: ‏(۲۲۹۴۳۲۶ فقط از ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر) یا (۸۴ ۹۱ ۷۱۳ ۰۹۱۷ ‏و ۰۹۱۷۳۲۰۵۰۸۶‏ بدون محدودیت زمانی تماس بگیرند.)
‏۲
‏۳

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x