دانلود مقاله شرکت تولیدی پنیر پرمایون (حامد طوس) ۲۲ ص

دانلود مقاله شرکت تولیدی پنیر پرمایون (حامد طوس) ۲۲ ص

دانلود مقاله شرکت تولیدی پنیر پرمایون (حامد طوس) ۲۲ ص

دانلود-مقاله-شرکت-تولیدی-پنیر-پرمایون-(حامد-طوس)-22-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲۰ صفحه

 قسمتی از متن word (..DOC) : 
 

‏۲
‏شرکت تولیدی پنیر پرمایون (حامد طوس)
‏مقدمه:
‏پنیر یکی از محصولات متنوع شیری است که انسان از هزاران سال قبل با طرز تهیه و بسیاری از خواص آن ‏آشنایی‏ داشت . بسیاری اولین مبدا پیدایش ‏آن را به اعراب مصری نسبت می دهند که به‏ ‏طور تصادفی به روش تهیه آن پی بردند.
‏با گذشت زمان و گسترش فن پنیر سازی روشهای مختلفی برای ساختن انواع پنیر ابداع گردید .
‏بطوریکه امروزه صدها نوع پنیر در دنیا ساخته می شود و عوامل زیادی در تنوع این ‏پنیر ه‏ا‏ ‏در مناطق مختلف دخالت دارد. مثلا نوع شیری که بیشتر در منطقه معمول است،شرایط آب و هوایی،خاک،وضعی‏ت‏ کارگری و عقاید مذهبی و آداب و رسوم محلی در آمریکا و کانادا و بسیاری از نقاط دیگر منحصرا از شیر گوسفند- بز- مادیان و گاومیش پنیر تهیه میشود و حتی گفته شده ‏در بعضی نقاط از شیر گوزن و الاغ و پستانداران دیگر نیز استفاده می شود. پنیر علاوه بر اینکه از نظر تغذیه ای و داشتن املاح و ویتامین ه
‏۲
‏ا‏ و پروتئین‏ ‏و چربی دارای اهمیت است از این نظ‏ر‏ که قابلیت ‏نگهداری طولانی و در نتیجه حمل و نق‏ل‏ آسان‏ ‏می باشد نیز حائز اهمیت است.
‏اگر تاریخچه صنایع لبنی هر کشوری را مورد مطالعه قرار دهیم پنیر از اقلام عمده تولیدات لبنی آن کشورها می باشد . اما وقتی به تاریخچه حدود ۴۰ ساله صنایع لبنی ایران نظر می کنیم می بینیم‏ ‏با اینکه تولید پنیر از دیر باز ‏مورد علاقه مردم کشورمان بوده و همواره به عنوان یکی از غذا های اصلی و عمده مردم بشمار می رفته ولی به پنیر سازی اهمیت داده نشده و تنها آمار واردات بوده که به روز افزایش یافته است.لذا در این طرح بر آن‏ هستیم که با تدوین و گرد آوری مطالب مورد لزوم جهت احداث واحدهای کوچک تولید پنیر راهنمایی جهت سرمایه گذاران در این صنعت باشیم.
‏تعریف محصول:
‏پنیر سفید ترکیبی است از کازئین ،چربی،ویتامین و مواد معدنی با نسبت های تقریبا مشخص و مادّه اولیه اصلی آن عبارتست از:شیر تازه گاو و یا گوسفند و ماده اولیه فرعی ‏آ‏ن شامل ‏نمک طعام ،کلرور کلسیم (یا کربنات کلسیم) و مواد لاکتیکی و مایه پنیر بدون استاندارد تهیه و در دسترس مصرف کنند گا‏ن‏ قرار می گیرد . واحدهایی که پنیر به صورت بهداشتی تهیه و تولید می نمایند بسیار محدود بوده و حتی تعدادی از آنها نیز در حال حاضر فعالیتی ندارد.
‏وضعیت عرضه:

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x