دانلود مقاله شرکت حرکت سازان پارک مجموعه سازی توس ۳۹ ص

دانلود مقاله شرکت حرکت سازان پارک مجموعه سازی توس ۳۹ ص

دانلود مقاله شرکت حرکت سازان پارک مجموعه سازی توس ۳۹ ص

دانلود-مقاله-شرکت-حرکت-سازان--پارک-مجموعه-سازی-توس-39-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۹ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏پارک مجموعه سازی توس، واقع در ۳۵ کیلومتر مشهد در بزرگراه آسیایی. این پارک شامل شرکتهای رادفرمان، فروج گستر، پیشتز قطعه سناباد، و حرکت سازان بود.
‏شرکت حرکت سازان
‏فعالیت این شرکت در زمینه تولید قطعات ایمنی در صنعت خودرو بود. که فعالیت خود را تحت لیسانس شرکتهای GMB‏ و KYOWA‏ ژاپن از سال ۱۳۷۶ شروع کرده. در ابتدا این شرکت سنگ زنی چهار شاخ پیکان ، پراید و نیسان و چندی بعد سنگ زنی انواع چهار شاخ های مختلف مزدا، خاور و ماشینهای سنگین را انجام داده و پیرو آن طراحی و راه اندازی خط تولید دست کامل رابط فرمان پراید . و به موازات آن رابط فرمان خاور، رابط فرمان کامل مزدا ، و ؟ بادشان را تا الان انجام می دهد.
‏همانند کارخانه ها، تولیدی دیگر ، این شرکت شامل ؟ انبار ، تعین کیفیت، کنترل کیفیت، طراحی و مهندسی ،؟؟؟و نگهداری و تعمیرات) بوده
‏۲) خط ماشینکاری
‏این خط شامل قسمتهایی مربوط به دستگاهها، سنگ زنی، فرزکاری، تراشکاری، جوشکاری، خان کشی، رولینگ (دنده زنی) پرسهای مربوط به مونتاژ بوده که به توضیحات در ذیل می پردازیم.
‏قسمت اول: سنگ زنی
‏سنگ زنی و صیقلی کردن قطعات عبارت است از تراش و براده برداری از فلزات ، توسط چرخ سنباده دواری که به عنوان ابزار براده برداری استفاده می شود. شنگ زنی مانند ، فرزکاری، سوراخکاری ، تراشکاری یک عمل براده برداری است. در سنگ زنی به جای یک یا چند لبه، از ابزار ساینده ای با هزاران لبه برنده استفاده می شود. در حقیقت سنگ سنباده مانند یک تیغه فرز عمل می کند که دانه های سنگ به جای لبه های برنده تیغه فرز می باشد.
‏هر دانه سایند یم براده کوچک از قطعه کار برداشته و موجب صاف و پرداخت شدن قطعه می گردد. در حالی که تیغه فرز ، مته ، قلم ترش باید از جنس قطعکاری سخت تر باشند. در سنگهای سنباده ، دانه های سنگ را می توان نرم تر از جنس قطعه کار در نظر گرفت‏زیرا عامل سرعت نقش به سزایی در زدودن براده های قطعه کار دارد مانند یک گلوله سربی که می تواند در اثر سرعت مخرب باشد.
‏دستگاه کف تراش:
‏این دستگاه جهت قسمت تحتانی چهار شاخ (کف چهار شاخ) که داخل کاپ قرار می گیرد. بکار رفته. این دستگاه دارای دو سنگ بوده و کف سنگها دارای ‏؟ داخل خود سنگ بوده که توسط آن به محور ماشین پیچ شده و دو سنگ بطور موازی روبروی هم قرار می گیرند و قطعه کار بین دو کف سنگ رفته در هر مرحله، فقط یک چهر شاخ سنگ زنی می شود که توسط یک گیره هیدرولیک به داخل بین دو سنگ برده شده و بر می گردد.
‏در دو طرف دستگاه و هر سنگ روی سوپری سوار بوده که دارای تقسیمات ۰۱/۰ بوده پانل کنترل دستگاه شامل کلیدها به کنترل دستی اتوماتیک بود.
‏دخالت دستی شامل کلیدهای روشن و خاموش سنگها، روشن و خاموش پمپ هیدرولیک، روشن و خاموش پمپ آب و صابون ، بستن و باز کردن گیده بوده.
‏عواملی را روی دقت قطعات بعد سنگ زنی تأثیر گذار بوده شامل صاف بودن و افقی بودن کف ؟ تقارن دو طرف سنگ زنی شده، فاصله بین دو سر چهار شاخ
‏برای کنترل چهار شاخ در دو طرف فیکسچری وجود داشته که تقارن دو طرف را بروی ؟ شکل آن در زیر آمده برای کنترل فاصله بین دو سر چهار شاخ باید از میکرومتر استفاده گردد اگر عیب عدم تقارن بوجود آید باعث می شود یک طرف کاپ بیشتر از طرف دیگر سائیده شود و فشار بیشتری روی یک طرف وارد اید.
‏دستگاه سنگ ؟
‏موارد استفاده این دستگاه در تولید انبوه یا سری ‏سازی بوده. همانطور که می دانید این دستگاه به دلیل عدم نیاز به مرغک به سنترلس معروف بوده، این دستگاه دارای دو سنگ بوده ، ؟ سنگ تنظیم کننده و دیگری سنگ ساینده. جهت چرخش دو سنگ هم جهت بوده و سرعت سنگ ساینده نسبت به سنگ تنظیم کننده خیلی بالاتر می باشد. و قطعه کار بین دو سنگ قرار می گیرد. فشاری که توسط سنگ سنباده ساینده و سنگ سنباده تنظیم کننده به قطعه کار اعمال می گردد. باعث دوران قطعه کار شده و عمل سنگ زنی روی سطح دوار آن انجام می گیرد. هنگام عمل سنگ زنی به قطعه کار روی تیغه تکیه گاه ، که بین دو سنگ مستقر شده قرار می گیرد، و سنگ سنباده ساینده عمل باربرداری و سنگ تنظیم کننده عمل بار دهی را انجام می دهد.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x