دانلود مقاله شبیه سازی و پیاده سازی مدار سخت افزار پایه به کمک VHDL 38 ص

دانلود مقاله شبیه سازی و پیاده سازی مدار سخت افزار پایه به کمک VHDL 38 ص

دانلود مقاله شبیه سازی و پیاده سازی مدار سخت افزار پایه به کمک VHDL 38 ص

دانلود-مقاله-شبیه-سازی-و-پیاده-سازی-مدار-سخت-افزار-پایه-به-کمک-vhdl-38-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۷ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۱
‏چکیده
‏شبیه سازی و پیاده سازی مدار سخت افزار پایه به کمک VHDL ‏ .
‏در این پروژه یک مدار سخت افزاری با ۱۷ ورودی و ۲ خروجی از نوع qit ‏کد نویسی و شبیه سازی شده و برای پیکربندی روی چیپ های FPGA ‏ یا CPLD ‏ آماده شده است .
‏کد نویسی این مدار بوسیله زبان VHDL‏ و شیه سازی آن بوسیله نرم افزار model sim ‏ صورت گرفته است . مراحل آنالیز و سنتز قطعه کد های VHDL‏ توسط دو برنامه foundation 2.1‏و FPGA express ‏ از شرکت xilinx ‏ انجام شده است .
‏در صفحات بعدی این مقاله هر قسمت از روال فوق را که عبارت اند از : کد نویسی اولیه و مشکلات کامپایل ، آنالیز قطعه کدهای غیر استاندارد ، استاندارد کردن قطعه کدها و سنتز آنها می باشد . بطور کامل توضیح داده ام . همچنین در پایان در قسمت اجرایی نحوه تولید فایل باینری نهایی جهت برنامه ریزی روی چیپ XC4005XLPC84‏ که یک FPGA ‏ از خانواده XC4000XL‏ است را مشاهده می کنید .
‏امید دارم با مطالعه این مقاله به اطلاعات شما در این زمینه افزوده شود .
‏۲
‏مقدمه‏
‏طی چند دهه اخیر ،مدارهای الکترونیکی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند . با پیچیده تر شدن هرچه بیشتر این مدارها ،نیاز به یافتن روشهایی است که سیستمها را بتوان با مجتمع سازی و جزئیات بیشتر طراحی و پیاده سازی نمود. قطعات قابل برنامه ریزی و FPGA‏ ها ،آی سی هایی هستند که به تبع این پیشرفتها به بازار عرضه شده اند . هزینه ساخت کم و جزئیات زیاد این آی سی ها نسبت به حجم آنها،همچنین قابلیت برنامه ریزی شدن این قطعات بوسیله برنامه های نرم افزاری معمول و نرم افزارهای طراحی شماتیک باعث افزایش کاربرد این قطعات شده است . چنین پیش بینی می شود که با وجود این پیشرفت،آینده در تسخیر این قطعات قرار گیرد تا جائیکه بتوان بوسیله آنها تمامی یک سیستم پیچیده را به سادگی طراحی و اجرا نمود .
‏در این میان زبان توصیف سخت افزاری VHDL ‏ نقش مهمی را در طراحی و شبیه سازی مدارات سخت افزاری به عهده دارد . در این قسمت لازم می دانم تا توضیحی اجمالی از نحوه عملکرد و مزایای این زبان به شما ارائه کنم .
‏مروری بر VHDL
VHDL‏روش توسعه یافتهای از توصیف رفتار سیستمهای منطقی به وسیله روابط منطقی است . این زبان بسیاری از مشخصه های روابط منطقی و روابط حالت را در درون خود دارد .
‏ زبان VHDL‏ امروزه به عنوان استاندارد صنعتی MIL STD 454L‏ معرفی شده است و تمامی طرحهای ASIC‏ مربوط به دپارتمان دفاع ایالت متحده آمریکا باید طبق این زبان استاندارد نوشته شوند .
‏این زبان به عنوان قسمتی از پروژه VHSIC‏ (مدارهای مجتمع با سرعت خیلی بالا ) ارائه شده است و به وسیله آن می توان ASIC‏های پیچیده را بدون مراجعه به تکنولوژی مشخصی ،تعریف و شبیه سازی نمود . زمانی که یک مدار به وسیله این زبان تعریف می گردد . می توان آنرا به هر پروسه منطقی و یا بر روی ماژولهای طراحی شده توسط هریک از تولیدکننده های ابزارهای منطقی انتقال داد .

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x