تحقیق شناخت نوجوانی و تبعات و مشکلات آن

دانلود تحقیق شناخت نوجوانی و تبعات و مشکلات آن

تحقیق شناخت نوجوانی و تبعات و مشکلات آن

تحقیق-شناخت-نوجوانی-و-تبعات-و-مشکلات-آن

دانلود تحقیق با موضوع شناخت نوجوانی و تبعات و مشکلات آن،
در قالب word و در ۱۴ صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:
آموزش و پرورش کلید توسعه همه جانبه جوامع بشری است و با توجه به اینکه خاستگاه تربیت نیروی انسانی، نظام تعلیم و تربیت است، لذا نظر به اهمیت این موضوع به گوشه ای از دنیای تعلیم و تربیت، در این مقاله اشاره شده است. از طرفی لازم به یادآوری است طبق توافق جوامع علمی بین المللی بر چشم انداز جهانی یادگیری در قرن ۲۱ به شرح زیر است:

۱- یادگیری چگونه دانستن
۲- یادگیری چگونه انجام دادن
۳- یادگیری چگونه با دیگران زیستن
۴- یادگیری چگونه شدن.

شناخت نوجوانی:
دوره نوجوانی، دوران تحول و تغییرات تجلی شکل گیری شخصیت و یا دوره ‘تولد دوباره انسان’، است. دوره نوجوانی ‘دوران منفی’، ‘دوره زندگی تشنج انگیز’ و ‘دوره توفان و فشار’ است.

دوره نوجوانی، دوره ‘نشاط و شادابی’، ‘دوره هدایت و هویت یابی’ و ‘دوره مسئولیت پذیری’ است. دوره نوجوانی ‘نقطه عطف زندگی انسان’ است. دوره نوجوانی برزخی است که حدفاصل بین کودکی و بزرگسالی است. نوجوان از یکسو در حال گسیختن پیوندهای خود با دوران کودکی و از سوی دیگر شیفته دستیابی به استقلال دوره جوانی و بزرگسالی است، ولی به طور کامل نه این است و نه آن و خود نیز در این کشمکش اسیر است.

بی شک نوجوان پس از گذر از دوران حساس و هیجان آمیز بلوغ، به تدریج با نرمی و آرامش به کانون گرم و پرعطوفت خانواده علاقه مندتر می شود و محبت و جوشش و دلبستگی و همدلی خود را بیش از پیش به خانواده ابراز می کند. خوشبخت خانواده ای است که تا پایان دوران نوجوانی با صبر و شکیبایی و سعه صدر و انعطاف پذیری منتظر آرامش فرزند نوجوان خود باقی می مانند.

معمولاً ما والدین با توجه به طرز تفکر و برداشت خود، افکار و رفتار نوجوان را ارزیابی می کنیم در صورتی که بهتر است به دورانی که خود نوجوان بوده ایم، برگردیم و احساسات، عقیده ها و آرمان ها و آرزوهایی را که داشتیم، به خاطر بیاوریم. در این صورت توفیق آن را خواهیم یافت که مسائل را از دید نوجوان خود نگاه کنیم تا بتوانیم با او ارتباط مناسبتری برقرار کنیم…
دانلود فایل

همکاری در فروش فایل

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x