تحقیق ربات هوش مصنوعی

دانلود تحقیق ربات هوش مصنوعی

تحقیق ربات هوش مصنوعی

تحقیق-ربات-هوش-مصنوعی

دانلود تحقیق در مورد ربات هوش مصنوعی،
در قالب word و در ۳۷ صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
هوش مصنوعی بطور خلاصه ترکیبی است از علوم کامپیوتر، فیزیولوژی و فلسفه. این شاخه از علوم بسیار گسترده و متنوع است و از موضوعات و رشته های مختلف علوم و فن آوری، مانند مکانیزم های ساده در ماشین ها شروع شده و به سیستم های خبره ختم می شود.

هدف هوش مصنوعی بطور کلی ساخت ماشینی است که بتواند « فکر» کند. اما برای دسته بندی و تعریف ماشینهای متفکر، می بایست به تعریف « هوش» پرداخت. همچنین به تعاریفی برای « آگاهی» و «درک» نیز نیازمندیم و در نهایت، به معیاری برای سنجش هوش یک ماشین نیازمندیم.

به مدد تحقیقات وسیع دانشمندان علوم مرتبط، هوش مصنوعی از بدو پیدایش تاکنون راه بسیاری پیموده است. در این راستا، تحقیقاتی که بر روی توانایی آموختن زبان ها انجام گرفت و همچنین درک عمیق از احساسات، دانشمندان را در پیشبرد این علم، یاری کرده است. یکی از اهداف متخصین، تولید ماشینهایی است که دارای احساسات بوده و حداقل نسبت به وجود خود و احساسات خود واقف باشند. این ماشین باید توانایی تعمیم تجربیات قدیمی خود در شرایط مشابه جدید را داشته و به این ترتیب اقدام به گسترش دامنه دانش و تجربیاتش کند. 

برای مثالT به رباتی هوشمند بیاندیشید که بتواند اعضای بدن خود را به حرکت درآورد، او نسبت به این حرکت خود آگاه بوده و با سعی و خطا، دامنه حرکت خود را گسترش می دهد ، و با هر حرکت موفقیت آمیز یا اشتباه، دامنه تجربیات خود را وسعت بخشیده و سرانجام راه رفته و یا حتی می دود و یا به روشی برای جابجا شدن، دست می یابد که سازندگانش، برای او، متصور نبوده اند…
دانلود فایل

همکاری در فروش فایل

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x