تحقیق راه های موفقیت (روانشناسی فردی)

دانلود تحقیق راه های موفقیت (روانشناسی فردی)

تحقیق راه های موفقیت (روانشناسی فردی)

تحقیق-راه-های-موفقیت-(روانشناسی-فردی)

دانلود تحقیق در مورد راه های موفقیت (روانشناسی فردی)،
در قالب word و در ۱۷ صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
به گفته روان شناسان، موفقیت یک امر درونی و برداشت فردی می باشد که هر کس برداشت خاصی از موفقیت دارد. به طور مثال: شاید کسانی باشند که تمام امکانات زندگی برایشان مهیا شده و احتیاجاتشان برطرف ولی احساس خوشبختی نمی کنند.

موفقیت از دید فرد با توجه به سابقه شخصیتی و تیپ خانوادگی آن متفاوت می باشد. ممکن است شخصی احساس خاصی راجع به نوعی نگرش داشته باشد (واقعیت مهم نیست، بلکه این برداشت از واقعیت است که مهم می نماید.)

موفقیت معنای گسترده تری هم دارد. برای این که از خودمان بپرسیم که آیا موفق هستیم یا نه باید دلایلی را برای خود ارزیابی کنیم. بدین صورت که موفق بودن یا نبودن ما را اثبات کند. البته موفقیت معنای گسترده تری هم دارد که رضایت مندی و سازگاری از آن جمله اند. همین که انسان بتواند با محیط خود سازگار شود، به موفقیت نسبی رسیده است. برای آنکه بهتر در جریان امور مربوط به موفقیت قرار بگیریم لحظاتی را به پای صحبتهای استاتید برجسته رشته ارتباطات می نشینیم می خواهیم بدانیم حمید رضا پور دهقان کارشناس پزشک روانشناسی و یکی از موفقیت احساس دائم و پایدار می باشد و اگر ما هدفی را که در نظر گرفتیم به آن رسیده باشیم موفق خواهیم بود چه زمان موفق هستیم؟

و اگر به آن نرسیم، خود را موفق احساس نمی کنیم. البته در اینجا مدت زمان و اهدافی که فرد برای خودش در نظر می گیرد، بسیار مهم است. زیرا اگر این اهداف خیلی دشوار باشد، ما سعی نمی کنیم به آن برسیم و اگر خیلی آسان باشد، برای ما راضی کننده نخواهد بود و اگر هم ما به هدفمان نرسیم دچار ناگامی خواهیم شد.

برای رسیدن به موفقیت چه مولفه هایی را در نظر داشته باشیم؟
عوامل شخصی و فردی:
۱- اگر کسی خود را بشناسد، یعنی بداند که در چه جایگاهی قرار دارد و به هویت خود پی برده باشد می توان گام اول در موفق شدن را بردارد. بدین صورت که اگر ما خود را بشناسیم، برای رسیدن به موفقیت عیب درونی خود را اصلاح می کنیم که این عمل از طریق اطرافیان ما صورت می گیرد که خیلی موارد و ایرادها را به ما گوشزد می کنند …
دانلود فایل

همکاری در فروش فایل

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x